SZUKAJ WYDARZENIA

Kształcimy muzyczne talenty jutra!, a zarazem Bawimy się muzyką! pomimo wszelkich trudności związanych z pandemią COVID-19.


Angielski wokalista zespołu Queen - Freddie Mercury śpiewał „The Show Must Go On”, przedstawienie musi trwać. Jako Szkoła Muzyczna Yamaha w Katowicach wciąż trwamy. Od 15 lat rozwijamy muzycznie, a także emocjonalnie, poznawczo i osobowościowo naszych uczniów (od niemowlaka przez starszaka po nastolatków i osoby dorosłe), a także świadomość ich rodziców i opiekunów.
Kształcimy muzyczne talenty jutra!, a zarazem Bawimy się muzyką! pomimo wszelkich trudności związanych z pandemią COVID-19. Szczególnie w tych trudnych czasach MUZYKA i MUZYKOWANIE ukazuje nam swoją MOC i terapeutyczną SIŁĘ! Bo muzyka to nie tylko rozwój muzyczny naszych Uczniów i nas samych, ale przede wszystkim to narzędzie w rozwoju emocjonalnym, poznawczym i osobowościowym każdego człowieka, a także lekarstwo na wszelkie lęk i niepokoje. Szkoła Muzyczna Yamaha w Katowicach to poczucie bycia we wspólnocie ludzi, którzy mówią tym samym językiem – językiem muzyki.

Oczywiście, nie wyeliminujemy z naszego życia zagrożenia koronawirusem. To będzie możliwe dzięki szczepieniom. Ale staramy się ze wszystkich sił. My wszyscy – dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie – stosować wszystkie możliwe zalecenia sanitarne i zachować maksymalny reżim sanitarny w myśl zasady DDM: Dystans społeczny, Dezynfekcja, Maseczki. Możliwe, że jesteśmy jedyną placówką oświatową na terenie Śląska, które codziennie po zajęciach, w nocy ozonuje wszystkie sale lekcyjne, a na drugi dzień wcześnie rano odpowiednio je wietrzy. Dodatkowo, dla tych, którzy czują się niepewnie lub są na kwarantannie czy izolacji wprowadziliśmy możliwość uczestnictwa w lekcjach w postaci transmisji on-line. To nie są zajęcia na odległość (zdalne), bo te odbywają w salach lekcyjnych w Yamasze, ale dodatkowa możliwość uczestnictwa w zajęciach (aby ich nie stracić).

Dzięki powyższemu, a zwłaszcza dzięki naszym Uczniom i ich Rodzicom trwamy i będziemy trwać – jak mawiał klasyk Jerzy Owsiak – do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Zainteresowanych MUZYKĄ i wspólnym MUZYKOWANEM, ale także wszystkich niedowiarków, co do rozwojowej MOCY MUZYKI i jej terapeutycznej SIŁY zapraszamy do Szkoły Muzycznej YAMAHA w Katowicach. Także tych, którzy marzyli grać na instrumencie, a nigdy się nie odważyli, gdyż „Nie ma ludzi niemuzykalnych, są tylko nieodkryte talenty” - Genichi Kawakami.
Pozdrawiam, Marcin Bujnowicz, właściciel
 

 

Kontakt z organizatorem: